Drużyna Nieprzetartego Szlaku

Pierwsza zbiórka Drużyny Nieprzetartego Szlaku

6.10.2016 roku w harcówce przy szkole nr 2 w Mosinie odbyła się nasza pierwsza zbiórka harcerska! Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się spotkać i podjąć nowe wyzwania, dlatego chcemy się podzielić tym, co robiliśmy.

Stanęliśmy w kręgu przy zapalonej świecy i odśpiewaliśmy piosenkę pt. ,,Bratnie słowo” (ta piosenka będzie nam towarzyszyć na każdej zbiórce), następnie usiedliśmy wspólnie, by porozmawiać o tym kim jest ,,harcerz” i co taki harcerz robi na zbiórkach i obozach.

Nauczyliśmy się pląsów : Pingwinka i 10 Murzynków. Druhna Anita pięknie zagrała dla nas piosenki harcerskie , a my rytmicznie klaskaliśmy do dźwięków gitary.

Stajemy się harcerzami i harcerkami, będziemy działać, dlatego też chcemy, aby inni mogli zobaczyć co będziemy robić na zbiórkach. W związku z tym chłopcy przygotowywali dla nas nasz ,,kącik” , a dziewczyny tworzyły gazetkę drużyny. Zbiórkę zakończyliśmy kolorując postaci harcerza, harcerki oraz naszego symbolu : ognia – Ognia, ponieważ chcemy się nazywać 19 Drużyną Harcerską Nieprzetartego Szlaku ,,OGIEŃ” .

To dopiero początek, trzymajcie za nas kciuki !